פוסט חדש בסדרת הפוסטים #אני_אמא_שבועות_הריון אם אהבתן את הפוסט שימו ❤ , שמרו אותו במועדפים ותייגו חברה שהמידע הזה יהיה רלוונטי לה 😉
מזל טוב! הגעת לשבוע 12!
מה קורה לך ולגופך?

בשלב זה כבר כמעט וסיימת את השליש הראשון של ההריון ורוב הסיכויים שאת כבר מרגישה הרבה יותר טוב. נכון, הבחילות עדיין שם, אבל כנראה הן כבר לא בתדירות כמו שהיו לפני שבוע שלא לדבר על לפני שבועיים. כנל גם העייפות שהשביתה אותך עד לפני שבוע. עכשיו את תרגישי פחות עייפה ולאט לאט האנרגיות יחזרו להיות כמעט כמו שהיו לפני שגילית על ההריון.
את כבר היית בביקור אצל הרופא נשים שלך בו כבר ראית את התינוק הקטן שלך ושמעת את ליבו פועם. השבוע, את כבר תראי אותו הרבה יותר טוב ותתמלאי בעוד קצת אהבה כלפיו.

מה קורה לתינוקך?

השבוע התינוק שלך יגיע למשקל של כ-14 גרם. בשלב זה כל המערכות העיקריות בגופו פועלות. מוחו כבר הגיע למבנה הבסיסי שלו. בשלב זה לתינוקך כבר יש רפלקסים כמו מציצה ובליעה וזאת בגלל שמערכות העצבים שלו ממשיכות להתפתח.
הכליות של התינוק שלך כבר פועלות והחל משבוע זה מפרישות שתן אל שלפוחית השתן.

אילו בדיקות מחכות לך השבוע?

בין השבוע 11 לשבוע 13 מבצעים בדיקת סקר שליש ראשון הכוללת שקיפות עורפית (ויש אפשרות שכבר בבדיקה הזו יגידו לך את מין העובר), בדיקת דם לPAPP-A ו-free beta HCG- בדיקה שנועדה לגילוי מוקדם של מומים שונים ואיתור רמת סיכון לתסמונת דאון.
(שימי לב שיש רופאים שיכולים להגיד לך כבר בעת ביצוע בדיקת שקיפות עורפית מה הוא מין העובר. נתון זה לא יהיה סופי כיוון שלא תמיד ניתן לזהות זאת באופן וודאי בשבוע זה להריון).

מטרת בדיקת שקיפות עורפית היא לבחון את עובי הנוזל בעורף העובר, באמצעות אולטרסאונד (בדיקה בטנית או ואגינלית). יש לזכור שמדובר על בדיקת סקר בה ניתן קבל הערכת סיכונים בלבד ולא תשובות חד־משמעיות.

ולכן:
📝יש לדאוג לקבל מהרופא המטפל שלך הפניות רלוונטיות
📝 לקבוע תורים לבדיקות הרלוונטיותimage alt
לפרופיל האינסטגרם שלנו שמרכז את כל המידע:
x

#{title}

#{text}

#{price}