פוסט חדש בסדרת הפוסטים #אני_אמא_שבועות_הריון אם אהבתן את הפוסט שימו ❤, שמרו אותו במועדפים ותייגו חברה שהמידע הזה יהיה רלוונטי לה 😉
שבוע 11 כבר כאן!

אם מדובר בהריון הראשון שלך, רוב הסיכויים שהסביבה הקרובה אלייך עדיין לא יכולה להבחין בהריונך. אך אם מדובר בהריון שני והלאה, ככל הנראה הבטן שלך כבר התחילה לבצבץ וחדי אבחנה יוכלו לשים לה אליה.

בחילות הבוקר עדיין כאן וכך גם העייפות המוגברת. יכול להיות שההקאות יגרמו לך לסבול מתחושת צרבת, וייתכן גם שתחושי שאת מייצרת יותר רוק וליחה מבדרך כלל. הפרשת הרוק עוזרת לסתור את החומציות של מיצי הקיבה (אשר גורמים לעתים לצרבת). ישנם פתרונות רבים לבעיית הצרבות, ניתן להתייעץ עם רופא או לנסות מאכלים שונים שיש שטוענים שיכולים לעזור (וכך מצאתי את עצמי אוכלת מלפפונים עד חודש תשיעי, כי זה מה שעזר לי להעביר את הצרבות).

אם אינך בטוחה לגבי אילו תרופות את יכולה לקחת- תוכלי תמיד להתייעץ עם הרופא שלך או עם המרכז הטרטולוגי (מרכז מידע המספק מידע והדרכה לגבי בטיחות/ סיכון לעובר כתוצאה מחשיפה לתרופות).
ומה קורה לתינוקך?

העור של תינוקך עדיין שקוף. משקלו של העובר 7-12 גרם ואורכו מגיע ל-5-6 ס"מ. סביר להניח שאת עדיין לא מרגישה אבל תינוקך כבר בועט ומתמתח!

האיברים החיוניים מפותחים במלואם, ומנגנון הבליעה עובד. העצמות שלו ממשיכות להתקשות, ואפשר גם להבחין בניצני שיניים. אצבעותיו כבר נפרדו, ובקרוב הוא יוכל לאגרף את ידיו. על אצבעותיו מתחילות להיווצר ציפורניים. איברי המין הפנימיים כבר קיימים, אך יעברו עוד שלושה שבועות עד שיקבלו גם את צורתם החיצונית שתאפשר לזהותם בבדיקת אולטרה-סאונד.
אילו בדיקות מחכות לך השבוע?

בין השבוע 11 לשבוע 13 מבצעים בדיקת סקר שליש ראשון הכוללת שקיפות עורפית (ויש אפשרות שכבר בבדיקה הזו יגידו לך את מין העובר), בדיקת דם לPAPP-A ו-free beta HCG- בדיקה שנועדה לגילוי מוקדם של מומים שונים ואיתור רמת סיכון לתסמונת דאון.
ולכן:
📝 יש לדאוג לקבל מהרופא המטפל שלך הפניות רלוונטיות
📝 לקבוע תורים לבדיקות הרלוונטיות

image alt
לפרופיל האינסטגרם שלנו שמרכז את כל המידע:
x

#{title}

#{text}

#{price}