שבוע אני מתחילה בסדרת פוסטים שהרבה ביקשו- שבועות הריון! אם אהבתם את הפוסט שימו ❤ שמרו אותו במועדפים ותייגו חברה שהמידע הזה יהיה רלוונטי לה 😉

מזל טוב! הגעת לשבוע 10!
חיצונית עדיין קשה להבחין בהריון אבל את בטוח כבר מרגישה עמוק בתוך המסע הזה שהתחיל לפני 10 שבועות, הן מבחינה פיזית והן מבחינה רגשית.

מה קורה לך בשלב הזה?

את כנראה סובלת מעייפות מוגברת ומבחילות והקאות. יש לך את כל הסיבות בעולם להיות עייפה. לכן, תני לעצמך לנוח בכל הזדמנות. סביר להניח שבקרוב (בשליש השני) תפחת העייפות ותרגישי רעננה יותר.

בשלב זה מומלץ:

💐 להמשיך להקפיד על לקיחת תוסף חומצה פולית ותוסף ברזל.

💐 להקפיד על פעילות גופנית קלה: שמירה על כושר תחזק את גופך ותכין אותך לקושי הצפוי בהמשך ההיריון ובלידה.

מה קורה לעובר?

למרות שאת עדיין לא מרגישה, אבל התינוק שלך כבר התחיל לזוז ברחמך. כל איבריו החיוניים כבר קיימים: עיניים, ידיים, רגליים, איבר המין ואיברים פנימיים כמו הכבד, הכליות, המעיים, המוח והריאות. המראה שלו בשלב הזה כבר אנושי יותר והגוף כמעט שלם, אך עדיין הראש מהווה כמעט מחצית מאורך הגוף. אורכו של העובר השבוע נע בין 27-35 מ"מ, ומשקלו מגיע ל-4 גרם.

בכל יום מצטרפים פרטים חדשים: מופיעות ציפורניים, מופיע שיער והאצבעות בידיים נפרדות. התינוק שלך כבר בולע את מי השפיר וכבר בועט ברגליו . הכבד ממשיך לייצר כדוריות דם, ומתחילים להתפתח עצבים שיוצאים מחוט השדרה לכיוון הפריפריה. 

image alt
לפרופיל האינסטגרם שלנו שמרכז את כל המידע:
x

#{title}

#{text}

#{price}