ממשיכה בסדרת הפוסטים שקשורים להריון ואחרי! אם אהבתם את הפוסט שימו ❤ ושמרו אותו במועדפים.
! הפוסט אינו ייעוץ רפואי!

לאחרונה, לאחר ששמעתי על התפרצות מקרי החצבת, השאלה העיקרית ששמעתי בקרב חברותיי לילדים היא- מתי עושים את החיסון נגד חצבת? ואז הבנתי שיש הרבה בלבול בנושא ולכן נולד הפוסט על כל חיסונים עד גיל 7.

שימו ❤ לא מדובר על פוסט בעד ונגד, אלא על מועדי חיסונים כפי שממליץ משרד הבריאות.

אז איזה חיסון עושים באיזה גיל?:

💉 בלידה בבית חולים- חיסון נגד דלקת כבד B.

💉 גיל חודש- מנה שניה נגד דלקת כבד B.

💉 גיל חודשיים- מנה ראשונה של חיסונים נגד טטנוס, דיפטריה, שעלת, פוליו, המופילוס אינפלואנזה B, פנוימקוק, נגיף רוטה (הניתן דרך הפה).

💉 גיל 4 חודשים- מנה שניה של חיסונים נגד טטנוס, דיפטריה, שעלת, פוליו, המופילוס אינפלואנזה B, פנוימקוק, נגיף רוטה (הניתן דרך הפה).

💉 גיל 6 חודשים- מנה שלישית נגד דלקת כבד B, מנה שלישית נגד טטנוס, דיפטריה, שעלת, פוליו+ חיסון פוליו bOPV, המופילוס אינפלואנזה B ונגיף הרוטה (הניתן דרך הפה).

💉 גיל 12 חודשים- מנה רביעית של חיסונים נגד טטנוס, דיפטריה, שעלת, פוליו, המופילוס אינפלואנזה B. מנה שלישית של חיסון נגד פנוימקוק. מנה ראשונה של חיסון נגד חצבת, חזרת, אדמת, אבעבועות רוח.

💉 גיל 18 חודשים- חיסון פוליו bOPV (חיסון שני מאותו סוג). מנה ראשונה של חיסון נגד דלקת כבד A.

💉 גיל 24 חודשים- מנה שניה של חיסון נגד דלקת כבד A.

💉 גיל 6 שנים-כיתה א'- מנה שניה של חיסון נגד חצבת, חזרת, אדמת, אבעבועות רוח.

💉 גיל 7 שנים- כיתה ב'- מנת דחף של החיסון נגד טטנוס, דיפטריה, שעלת, פוליו, המופילוס אינפלואנזה B. מנת דחף היא מנה חיסונית נוספת שניתנת למטופל כעבור זמן מסוים לאחר ההתחסנות הראשונית. מטרת המנה הנוספת היא לחשוף מחדש את מערכת החיסון לאנטיגן המחסן במטרה להחזיר את רמת החיסון הגבוהה.

את כל הפרטים על החיסונים שניתנו לתינוק, ניתן לראות בפנקס חיסונים שמונפק לתינוק ביום היוולדותו. אם הפנקס אבד- ניתן לשחזרו בטיפת חלב (עד גיל 6) או בבית ספר (מול ספק שירותי בריאות התלמיד הפועלים בבית הספר).

image alt
לפרופיל האינסטגרם שלנו שמרכז את כל המידע:
x

#{title}

#{text}

#{price}